Yüzey İşlemleri

Yüzey İşlemleri

Çelik ve dökme demir yüzeyinde oluşan pas ve hadde tufalını kaldırıp temiz bir metalik yüzey elde etmek belirli yüzey işlemlerinden geçmesi gerekmektedir.

Bu yüzey işlemlerini sıralamak gerekirse;

  • Yüzey İşlem TankıYüzey İşlem TanklarıKimyasal yüzey işlem tankları, tüm hesaplarımı alman “Tank Designer® TD” programı ile yapılıp, kullanılan malzemenin ısıtılarak eritilip her hangi bir malzeme kullanılmadan kendi ham maddesi ile ileri teknoloji alın kaynağı makinesinde yapılmaktadır.
  • asit odası Yüzey İşlem Odası (Asit Odası)Asit odası ön yüzey işleminin yani yüzey işlem temizlik işlerinin yapıldı yerdir. Burada oluşan asit buharı işçi sağlığı ve işletme binası için tamamiyle zararlıdır, işçi sağlı ve işletme binasının ömrünün uzatılabilmesin için dört tarafının çelik üzere sandviç panel ile kaplanıp üzeri epoksi boya ile yanmalıdır. Oluşan asit buharı, içerisinde bulunan Asit bertaraf ünitesine (Scrubber) tesisat ile emisyonu gerçekleştirilip asit bertaraf ünitesinde bertaraf edilmelidir.
  • Scrubber İmalatıAsit Bertaraf Ünitesi (Scrubber)Bu sistemlerde asit odasında meydana gelen çevreye sisteme zararlı reaksiyon sonucu orta çıkan gazların fan ve hava kanalları sayesinde ortamdan emilerek silindirik bir tank içerisine gönderilerek basınçlı su ile yıkanması sayesinde atmosfere temiz hava salınımını sağlar. Scrubber malzemeleri aside dayanıklı Polipropilen(PP) veya Polietilen (HDPE) malzemeden yapılmaktadır. Türkiye’deki en büyük gaz yıkayıcı ve koku gidericileri firmamız tarafından yapılmaktadır.
  • Stok TankıKimyasal Stok TanklarıGeniş kapsamlı kimyasal yanımı sayesinde depolama, taşıma ihtiyacınıza uygun tasarımı yapılarak imal edilen tanklarımız prosesinize göre tasarlanmakta ve imal edilmektedir. İmalatlarımız esnek boyu ve et kalınlıklarında tamamen sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda ölçülendirilmektedir.
  • Dolum HattıKimyasal Pompa İstasyonuPompa istasyonu zamanla bozulan özelliğini kaybeden kimyasalların tanklardan alınarak çürük asit ve depolarına sevki ve yeni gelen asit ve kimyasallarında temizlenen tanklara sevk için kullanılır. Bu işlem vanaların açılıp kapanması ve pompaların devreye sokulması ile yapılmaktadır.